Otvorené Po - So 8:00 - 18:00

Prasklina na nohe

11.01.2023

Mám niečo na nohe a bolí to akoby som chodila po žiletkách.

Ak trpíte na časté vytváranie prasklín na nohe vedzte, že len samotné používanie "osvedčených" prípravkov z lekárne či drogérie nepomôže, resp. pomôže len na chvíľu. Problém to však nevyrieši.

Praskliny na nohách, či už na päte alebo pod prstami môžu mať viacero príčin. Veľmi často býva príčinou priveľa zhrubnutej kože. Zhrubnutá koža sa tvorí z rôznych príčin: geneticky, záťažou alebo preto, lebo je tam napr. mykóza alebo iný patogén.


V každom prípade je dôležité zájsť na odbornú pedikúru, kde skúsená pedikérka problém identifikuje. Ak je problém v tom, že sa na povrchu kože vytvára zhrubnutá koža, túto špeciálne odstráni a praskliny ošetrí napr. okluzívnym zábalom. Pedikérka Vám odporučí vhodné intervaly na pravidelné návštevy pedikúry (problém sa nedá vyriešiť len jednorazovou návštevou) a samozrejme poradí Vám aj domácu starostlivosť o nohy. Pravidelné peelingy, masky a nočné zábaly a natieranie chodidiel vhodnými krémami sú bezpodmienečnou súčasťou toho, aby ste sa prasklín zbavili raz a navždy. V mnohých prípadoch tvorenia sa prasklín pedikérka odosiela klienta k lekárovi, praskliny môžu mať aj vnútorné príčiny, ktoré je možné z povrchu ošetrovať pedikérskymi postupmi, ale z vnútra ich musí klient liečiť v spolupráci s lekárom, ktorý bude ochorenie liečiť. Praskliny teda môžu byť aj sprievodným javom rôznych ochorení napr. rôzne typy dermatitíd alebo psoriáza (lupienka) a iné. Diagnostika ochorenia je vždy v kompetencii lekára.

Stránky vytvorené Juraj Keri  |  v roku 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!