Otvorené Po - So 8:00 - 18:00

Strihanie nechtov, ako si správne strihať nechty

11.01.2023

A čo si ty nevieš sama ostrihať nechty, keď musíš chodiť na pedikúru?" - toto často môžeme počuť na ulici a nie len od starších spoluobčanov. Otázka znie možno na prvý pohľad veľmi banálne, ale odpoveď na ňu je žiaľ veľmi jednoduchá. Nechty si strihať vieme, ale nie správne.

Strihanie nechtov nie je vždy jednoduchý úkon. Jednoduché konštatovanie strihaj si nechty dorovna alebo strihaj si nechty do oblúka nestačí. Stále rastúci počet klientov v pedikúrach s problémami rastu nechta - zarastaním nechta - je toho absolútnym dôkazom. Nesprávne strihanie nechtov v kombinácií s úzkou a nevhodnou obuvou už priviedlo na chirurgiu a do pedikúr nespočetné množstvo ľudí. Preto je veľmi dôležité, aby ak si neviete správne zvoliť štýl strihania nechtov a nevyhovuje Vám strihanie ani do oblúka a ani dorovna, je nutné aby ste začali pravidelne navštevovať odbornú pedikúru. Vystrihovanie nechtov totiž nič nevyrieši. Ak Vám už nechty zarastajú, je nutné ich "naučiť správne rásť". Aj keď Vám nechty ešte nezarastajú, ale Vás len občas v topánke potlačia a nie ste si istý, či si nechty striháte správne, jednoznačne je treba navštíviť odborníka pedikéra. Nechty sa totiž majú strihať do tzv. ideálnej roviny, čiže čo možno najrovnejšie ako to ide, ale ak sú nechty oblúkovite, musíme ich upraviť tak, aby rovné konce nechtu nespôsobovali ďalšie zbytočné poranenia prstov okolo a tiež nesmie pri strihaní zachádzať a porušiť necht v nechtovom vale (nechtový val je koža, ktorá necht po krajoch obkolesuje).

Vystrihovanie nechtov z nechtových valov a iné "krvavé operácie" sú už plne v kompetencii lekárov a chirurgov, nemá ich prevádzať pedikér a už vôbec by ste takýmto spôsobom nechty nemali strihať doma. Ak máte problém so strihaním nechtov alebo vás nechty bolia navštívte najskôr odbornú pedikúru. Tu vám nechty odborne ostrihajú a vysvetlia ako si nechty môžete ošetrovať doma. V prípade, že si Vaše nechty vyžiadajú lekársku intervenciu, skúsený pedikér vás odošle na chirurgiu alebo dermatológiu podľa potreby.

Stránky vytvorené Juraj Keri  |  v roku 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!